Spotkanie 20 stycznia 2013 – Północny Kaukaz
Jak to się mówi z Nowym Rokiem – nowym krokiem. Zaczynamy trzeci rok spotkań Passion4travel.pl !!! Na początek istotna zmiana! Przenosimy się do centrum miasta, w okolicę Krakowskiego Przedmieścia do pubu/klubu Harenda. Warszawiakom tego miejsca przedstawić nie trzeba ! To pierwszy i chyba najbardziej kultowy pub/klub w stolicy… dla nas, dla miłośników podróży dostępne będzie profesjonalne nagłośnienie, profesjonalne oświetlenie, profesjonalna scena, profesjonalny rzutnik i olbrzymi – oczywiście profesjonalny – ekran. Będzie także dobrze zaopatrzony bar oraz zarezerwowany parking ! Jestem przekonany, że to będzie zupełnie nowa jakość w naszych spotkaniach…
Pierwsze spotkanie w nowym miejscu odbędzie się 20 stycznia 2013 (niedziela) o godz. 20:00.
A ponieważ mamy nowe miejsce to i pokaz musi dotyczyć czegoś wyjątkowego… no bo samotną (jeden samochód) jadący do Dagestanu, Czeczeni, Inguszetii i Oseti północnej można chyba nazwać wyjątkową !
Oddajmy głos Miłoszowi Kalecińskiemu, który będzie bohaterem spotkania.
„Trasa długości 7000km prowadziła przez całą Ukrainę, Kałmucję, Astrachań aż pod granicę z Kazachstanem, po czym ruszyliśmy na południe aby odwiedzić kolejno Dagestan, Czeczenię, Inguszetię, Osetię północną i Kabardyno-Bałkarię. Dlaczego jechaliśmy „na około”?
Czy w Dagestanie faktycznie na każdym kroku czyhali na nas porywacze i terroryści?
Czy Czeczenia to tylko stos ruin pozostałych po dwóch ostatnich wojnach?
Jak wygląda rosyjska „wojna z terroryzmem”?
Czy warto jechać w tamte rejony pomimo licznych utrudnień i niebezpieczeństw?
Dzięki planowaniu i odrobinie szczęścia poznaliśmy największe atrakcje turystyczne północno-wschodniego Kaukazu, również w niektórych strefach niedostępnych dla obcokrajowców. Przejechaliśmy setki km po stepach i półpustyniach Kałmucji, zażyliśmy kąpieli w Morzu Kaspijskim, zobaczyliśmy najwyższe szczyty Kaukazu, w tym Kazbek i Elbrus. Dziesiątki malowniczych kanionów, wodospadów i górskich jezior. Miejsca tragicznych wydarzeń znane z najnowszej historii tego regionu, jak chociażby Bieslan. To będzie opowieść o napotkanych ludziach, o ich zajęciach i zwyczajach, niesamowitej otwartości i gościnności, o tym jak żyje się dziś w Groznym, a jak w górskich aułach Dagestanu. Chętnie podpowiemy, jak samemu zorganizować wyjazd w tamte rejony.